Září 2021 Veverky

06.10.2021 10:15

Začal nám nový školní rok a my, p. učitelky jsme se moc těšily, že se nám opět zaplní školka dětmi, kterým docházku omezoval COVID-19. Bohužel však nastal jiný problém, a to různá respirační onemocnění, kašel a rýma, takže máme školku opět poloprázdnou. I tak jsme se ale všichni pustili do práce a zábavy. Přivítali jsme nové děti ze třídy Medvídků, zopakovali si pravidla, která ve třídě dodržujeme. Děti prožily dračí týden, jako přípravu na Drakiádu, která se ale pro špatné počasí nekonala / bude v náhradím termínu/. Protože se zajímáme o přírodu, nelíbilo se nám, že na cyklostezce někdo pohodil starou koloběžku. Tuto naši silní kluci odtáhli k odpadkovému koši, kde čeká na odvoz. Měli jsme velkou radost, že se letos v naší obci uskuteční hody. I na tyto jsme se ve školce připravovali. Děti si vyrobily části krojů, holčičky udělaly růže na máj, také jsme si zahráli na hodový průvod a za doprovodu dechovky si na zahradě nazdobili a postavili máj. Sklidili jsme úrodu z našeho záhonku a nasadili semínka listnatých stromů. Teď budeme čekat do jara, jestli nám z nich vyrostou stromečky. S Mikuláškem jsme oslavili jeho narozeniny. Nemocným dětem přejeme brzké uzdravení a těšíme se na ně.

Foto naleznete ve Fotogalerii.