Září 2019 v Rybičkách

26.09.2019 13:45

V novém školním roce jsme v naší třídě přivítali i nové kamarády a seznámily je s pravidly ve třídě. Celý rok se budeme věnovat přírodě a  změnám v průběhu ročních období. Chodíme na vycházky po okolí a povídáme si o rostlinách, keřích a stromech, které jsou typické pro náš kraj. Založili jsme herbář a do něj naše nálezy ukládáme.Do třídy jsme si pořídili křečka a každý týden se služba o něj stará, aby děti poznaly, že mít doma zvířátko je velká zodpovědnost.Pozorovali jsme i andulku a povídali si o jejím chovu. Děti si ji pak nakreslily a moc se jim to povedlo.Další zvířátka jsme viděli u Šurýnů. Celý projekt o zvířátkách jsme ukončili návštěvou a besedou odborníků z veterinární stanice.

Oslavili jsme narozeniny Danečka, Sabinky a Kubíčka. Při procházkách jsme si povídali o naší obci a vyhledávaly důležité a zajímavé budovy. Ty si děti kresliy a vyráběly z různých materiálů. Čekají nás hody a tak jsme s dětmi vyrazili na jejich nejoblíbenější místo a to na kolotoče. Fotky najdete ve fotogalerii.