Únor v Rybičkách

04.03.2017 16:57

V únoru jsme si s dětmi povídaly o zimních sportech. Zavzpomínali jsme, které všechny známe a které jsme si zkusili buď ve školce na zahradě, nebo s rodiči na svahu, na horách, nebo na ledu. Oslavili jsme narozeniny Karolínky, Justínky a Ríše..Děti zažily týden s pohádkou  ,,HRNEČKU VAŘ" , kde si kromě jiného vyzkoušely pokus s jedlou sodou a octem a hrníček jim opravdu přetekl jako ta kaše v pohádce. To bylo radosti a smíchu.....Protože nezapomínáme na tradice,měli jsme týden na téma ,, Masopust".  Povídali jsme si o tom , co ,,Masopust" vůbec je.Děti si tvořily masky se kterými se celý týden ve třídě hrály a bavily. Vyráběly různé klauny a maškary, které mají spojitost  právě s ,,Masopustem" S velkou radostí si zahrály pohybové hry ,,Židličkovou" a ,,Smetákovou" .Následovalo téma ,,Kdo jsem a co o sobě vím". Děti se zde seznamují se stavbou lidského těla,s funkcí některých vnitřních orgánů. Je to pro ně zajímavé a děti to baví zkoumat a poznávat.....  Ale úplně největším zážitkem pro děti byl ,,KARNEVAL" Děti milují různé postavičky z filmů,z pohádek a taky postavičky zvířátek.Každý si přinesl svůj kostým z domu.A už se soutěžilo, plnily se nejrůznější zajímavé úkoly, tancovalo se a bylo moc veselo...Všichni byli nádherní, všem to slušelo...  Nakonec na děti čekala sladká odměna,kterou přichystaly maminky Františka Měchury a Matyáška Dufka. Byl to výborný dort i s malým ohňostrojem a krásné medaile z perníku....Děkujeme všem rodičům za spolupráci.  Fotky svých ratolestí najdete ve fotogalerii.