Únor 2021 Veverky

26.02.2021 11:12

Měsíc únor nám přinesl na několik dnů sněhové a ledové království, což dětem udělalo velkou radost. Protože byla velká zima, namíchali jsme ptáčkům krmení  a rozvěsili ho na poli na keřích, aby ptáčci neměli hlad. Povídali jsme si o důležitosti sluchu pro člověka, jak si sluch chránit, rozlišovali jsme různé zvuky a vyrobili si z krabiček od pasty hrkací nástroje.  S Adriankou jsme oslavili její šesté narozeniny. Děti se seznámily s tradicí Masopustu, vyrobili jsme si masky, naučili se tančit Mazurku, upekli jsme si masopustní koblížky a milostě a také jsme ochutnali pravou zabijačku. I když nás tento měsíc chodilo málo, nezaháleli jsme a učili se třídit do skupin podle různých vlastností a také rozlišovat krátkou a dlouhou samohlásku ve slovech. S tímto nám pomáhala sovička Rozárka, s jejímž projektem ,,S Rozárkou do školy" budeme do konce školního roku pracovat.

Foto naleznete ve Fotogalerii.