Unor 2017 ve Veverkách

05.03.2017 18:01

Venku stále panovala velká zima, proto se děti rozhodly, že se postaráme o ptáčky, kteří neodlétají do teplých krajin. Podle obrázků si vybraly ty nejznámější a naučily se jejich jména. Povídali jsme si o tom, kde ptáčci přezimují, kde hledají potravu, kde je můžeme vidět. Děti vyrobily ptačí pochoutku, kterou jim daly na zahradu, aby ptáčci neměli hlad. Také vytvořily ptačí budky z krabic od mléka a ze stavebnic. Zazpívaly si o ptáčcích písničky, zatančily tanečky a zahrály si pohybové hry o ptáčcích. Nechybělo ani plnění ptačích úkolů. Byli jsme navštívit i domácí ptáčky na ranči, abycom viděli, jak se jim v zimě daří. V únoru vždy slavíme Masopust. Děti se seznámily s tradicí Masopustu, naučily se masopustní písničky a básničky, vyrobily si masky. Také ochutnaly milostě, které nám přinesla teta Táňa a nesměla chybět ani ochutnávka zabíjačky. Po všech jídlech se jen zaprášilo! Nejen milostě, ale také koblížky se o tomto svátu smaží, proto jsme si pohádku O koblížkovi zahráli. Tento měsíc jsme měli hodně zajímavé práce, která se nám moc líbila.

Foto naleznete zde.