Šardický hody 2020 Veverky

06.10.2020 10:31

Každý rok se s dětmi těšíme a připravujeme na Šardický hody. Vzhledem k tomu, že byly naše hody ze známých důvodů zrušeny, rozhodli jsme se zorganizovat malé hody v naší školce. Děti si připomněly tradici Šardických hodů, byly seznámeny s naším krojem, jehož některé části si také vyrobily.Nesmělo chybět ani napečené cukroví a úklid třídy. Kdo měl možnost, přinesl si do školky část svého kroje do hodového průvodu. Nedělní tradici průvodu jsme se snažili dodržet. Pro stárka Adámka přišla chasa, která se sešla pod májů, kterou si děti na zahradě nazdobily. Průvod venku nám však pokazilo deštivé počasí, proto se vše odehrávalo uvnitř školky, což nám vůbec nevadilo. Stárek se pak vydal pro stárku Dominičku a celý průvod odešel zpátky pod máju, kde se děti za doprovodu hudby vydováděly při tanci. Celá akce se moc vydařila, krásně jsme si jí všichni užili. Jen doufáme, že se  příští hody již odehrají tak, jak se patří.

Foto naleznete ve Fotogalerii.