Prosinec 2021 Veverky

21.12.2021 09:15

Prosinec, pro děti i pro nás dospělé nejkrásnější měsíc v roce.Čekalo nás hodně práce ale i zábavy. Tak především jsme s Beníkem oslavili jeho poslední narozeniny ve školce a rozloučili se s naší kamarádkou Nelinkou, která se vrátila do svého opraveného domečku, zničeného letním tornádem. Krásné počasí nás lákalo do přírody, nezapomněli  jsme zkontrolovat naše zasazené stromečky. Letošní první sníh nám udělal obrovskou radost, škoda jen, že vydržel jen pár dnů. Největší radost nám však dělaly přípravy na Mikuláše a na Vánoce. Čekalo nás spoustu mikulášského a vánočního zdobení třídy i školky, výroba dárečků, ale i svátečních úkolů. Děti se seznámily s pojmem Advent, zapalovali jsme si svíčky a kreslili do adventního kalendáře. Děti si zahrály pohádku čert a Káča. Do školky za námi přišel Mikuláš se svou družinou, ale protože máme samé hodné děti, čerti si nikoho neodnesli. Mikulášský den jsme zakončili Čertiádou. Děti si také připomněly Ježíškův příběh, postavily krásný Betlém, naučily se spoustu koled a upekly výborné vánoční cukroví. Vánočním dnem ve školce jsme zakončili čekání na Vánoce. Zazpívali jsme si u stromečku koledy, Adámek nám zahrál koledy na trubku a na flétnu. Děti se seznámily s některými vánočními zvyky no a pak nás navštívil Ježíšek s dárečky. Děti měly obrovskou radost a už se těší na návštěvu Ježíška u vás doma.

Tak ať všechno dobře dopadne a Ježíšek trefí ke každému z vás. Do roku 2022 přejeme všem hlavně zdraví, ale také štěstí, pohodu a lásku. Krásné Vánoce přejí paní učitelky z Veverek.

Foto naleznete ve fotogalerii.