Prosinec 2019 Veverky

28.12.2019 15:40

A máme tady tak očekávaný vánoční měsíc Prosinec! Všichi jsme se na něj moooc těšili. Jak jinak, všechno začalo přípravou na Mikuláše. Písníčky, výrobky, úkoly, cvičení, stavění peklíčka, pečení čertů ze slaného těsta, čertovský oběd - jezení vařené brambory a příprava na Čertiádu. Děti přišly v krásných čertovských a andělských oblečcích, připojily se i paní učitelky. Pro děti byly připraveny čertovské úkoly a pak už nás poctil svou návštěvou Mikuláš se svou družinou. Děti byly moc statečné a za svou odvahu dostaly od Mikuláše krásné adventní kalendáře. Následovalo tančení a rejdění. Byla to velká zábava. Od Kristýnčiny maminky jsme dostali spoustu dříveček, ze kterých si děti moc rády a hezky staví. Bylo třeba také nazdobit vánoční stromeček. Opět nás navštívila paní Jana Novotná, která seznamuje děti s příběhem o Ježíškovi. Ve třídě děti postavily krásný Betlém, zpívali jsme koledy a připravovali se na Vánoční tvoření s rodiči, zakončené zpíváním u stromečku před MŠ. Prvním letošním popraškem sněhu jsme šli do haly u Orla. Byli jsme pozvaní na besídku pro seniory, kterou organizovala ZŠ. Moc se jim povedla! Ukázali jsme si několik vánočních zvyků a navštívili jsme divadlo v Hodoníně, kde nám herci zahráli pohádku o Vánočním zvonečku. I k nám do Třídy přišel Ježíšek s nadílkou. Navštívil nás i budoucí voják z povolání Dalibor Měchura, který dětem o svém povolání povídal. Neradi jsme se rozloučili s Nellinkou, která se odstěhovala a bude navštěvovat jinou školku. Děti z Veverek přejí vám všem krásné Vánoce!

Foto naleznete ve Fotogalerii.