Prosinec 2018 Veverky

30.12.2018 10:24

Nastal námi všemi nejvíce očekávaný měsíc v roce - vánoční měsíc prosinec. Na dětech byla už v listopadu vidět netrpělivost z nadcházejících svátků. Prvním naším svátečním úkolem byla spoluúčast na výzdobě šardické rezidence. Vytvořili jsme andělíčky zavěšené na větvích a zasněžené stromečky. Děti začaly samy od sebe konstruovat z různých stavebnic vánoční symboly a pomalu jsme se začali připravovat na příchod sv. Mikuláše a jeho pomocníků. Děti postavily peklíčko a vyrobily si čertí růžky a andělské hvězdy. Mikuláš za námi přišel 5. prosince. Předcházelo mu naše první čertovské rejdění, kde se děti pekelně vyřádily. Mikuláš je pak dostatečně sklidnil, čerti zase způsobili spoustu vystrašených očí. Andělé však všechno zachránili a všechny děti dostaly dárek. Přišli za námi velcí kamarádi ze ZŠ s vánoční pohádkou a úkoly. Již několik let nás před Vánocemi navštěvuje paní Jana Novotná, která nám povídá o tom, jak to bylo s narozením Ježíška. Také jsme si o Ježíškovi povídali, postavili si Betlém a nazdobili stromeček. Pod ním pak děti našly dárky, které si odnesly domů. Pozvali jsme do MŠ rodiče na Vánoční tvoření a zpívání u stromečku. Děti vyrobily spoustu vánočních výrobků a samozřejmě jsme nezapomněli na získávání vědomostí důležitých do ZŠ. S Martínkem jsme oslavili jeho narozeniny a nazdobili si perníčky, které nám přinesl. V hale u Orla jsme si užili Vánočního karnevalu a poslední tečkou za čekáním na Vánoce byla pohádka o Betlémské hvězdě.

 Tak šťastné a veselé a do roku 2019 přejeme hodně zdraví a pohody.