PROSINEC 2017 VE TŘÍDĚ VEVEREK

21.12.2017 15:47

Celý měsíc jsme se připravovali na blížící se nejkrásnější svátky v roce, Vánoce. Na začátku adventní doby jsme si vyrobili adventní věnec z jehličí a ozdůbky na něj jsme si nasbírali, přinesli z domu nebo sami nasušili. Děti se aktivně zapojily také do výroby adventního kalendáře, který okénko po okénku každý den celý advent postupně otvíraly a plnily úkoly v něm uschované. Pověděli jsme si nové informace o adventu, době příprav na Vánoce-jak to bylo dříve a jak je to nyní. Svou návštěvou nás potěšila a postrašila Mikulášská družina. Těšili jsme se také z práce na interaktivní tabuli, kde děti plnily Mikulášské a vánoční úkoly. V průběhu měsíce jsme se naučili říkanku o Mikuláši a čertovi, písničku pro Mikuláše a několik vánočních koled. Společně s vámi, rodiči, jsme se setkali v naší mateřské škole u vánočního tvoření, kávy a punče. Nechybělo ani zdobení vánočního stromečku dětmi ve třídě Veverek a vánoční nadílka pod ním. Děti se těšily jak z kufříku s výtvarnými potřebami, tak i z nového vybavení naší tělocvičny. Společné předvánoční dny jsme si s dětmi v naší třídě moc užívali a doufáme, že i do vašich domovů brzy dýchne atmosféra Vánoc a přejeme vám krásné společné chvíle ve vašich rodinách! Nashledanou v novém roce:-) Více z měsíce prosince ve fotogalerii: mssardice.rajce.idnes.cz/VEVERKY_PROSINEC_2017