Papírožrout ve Veverkách

30.03.2014 11:32

V březnu jsme si s dětmi povídali o planetě Zemi. Děti se seznámily s pojmem vesmír, získaly základní poznatky o sluneční soustavě, Slunci a Měsíci. Dověděly se, jak vlastně planeta Země vypadá, jak se vesmírem pohybuje, jaký má povrch. Už vědí, že součástí planety je živá a neživá příroda, různí živočichové, materiály a v neposlední řadě lidé. Snažíme se u dětí vytvářet odpovědný postoj k životnímu prostředí - aktivně chránit přírodu. Protože děti rády kreslí a spotřeba papíru je velká, vysvětlili jsme si, že k výrobě papíru je třeba porazit stromy, které jsou pro naši planetu velmi důležité. Děti samotné navrhly, že budeme papírem šetřit. Proto se k nám do třídy nastěhoval Papírožrout. Házíme mu do bříška použité či nepodařené výkresy, odstřižky a časopisy. Až bude mít Papírožrout bříško plné, odvezeme papír do sběru. V továrně z něj pak vyrobí nový papír pro naše další kreslení. Za vydělané peníze si koupíme něco pěkného do třídy.

Fotografie k tématu naleznete z de.