Náš výlet do historie

17.06.2014 20:26

V úterý 17. 6. 2014 jsme s dětmi navštívili náš nejbližší zámek - Milotice. Po příjezdu děti posvačily a po třídách postupně následovala prohlídka zámku v dobových kostýmech, která děti úplně pohltila a přenesly se o pár století zpět do dob princezen, princů, hraběnek a rytířů. Zatančily si s "hraběnkou" a předvedly své šermířské umění. Výklad byl upraven pro nejmenší a proto se žádné z dětí nenudilo. Dále navštívily výstavu starých řemesel, kde se seznámily s činnostmi svých dědečků a babiček, pro ně dávno zapomenutými. Třeba jak umlít mouku na mlýnských kamenech, co je to kopyto a trdlo a mnoho dalších zajímavých informací. Vše si také  mohly vyzkoušet. Velkým zážitkem pro děti byla ukázka dravců s možností příletu na ruku. Nikdo si nenechal tuto jedinečnou příležitost ujít. A že si děti výlet užily, se můžete přesvědčit ve fotogalerii, kde naleznete fotky z jednotlivých tříd. Na tento výlet děti určitě dlouho nezapomenou.