Medvídci v Září 2021

30.09.2021 13:04

Tak jsme se po prázdninách zase sešli ve školce u nás ve třídě Medvídků. Měsíc září bývá poznávací. Nastoupí nám nové, ty nejmenší děti a tak si zvykáme na nové prostředí, na nové kamarády, na nová pravidla,  která musíme ve školce dodržovat, aby nám tu spolu bylo dobře a do školky jsme se těšili... Začátek je vždycky moc těžký, upadne i pár těch slziček, ale nakonec se všem dětem ve školce libí. Chce to jen trpělivost. V září se všechno od začátku učíme. Učíme se zvládnout být bez maminky, hrát si v kolektivu dětí, učíme se samostatnosti, zodpovědnosti. Taky se učíme, že si půjčujeme hračky, pomáme si.Je toho najednou hodně, s čím se děti musí seznámit a zžít. Tento měsíc jsme oslavili narozeninky Matyáška.  Chodili jsme na zahradu i na poznávací vycházky. Navštívili jsme výstavu drobného zvířectva v parku před školou. Drakiáda se zatím pro nepřízeň počasí odložila, ale děti si ve školce pro potěšení krásné dráčky vyrobily. Taky jsme se s dětmi byli podívat do přírody v okolí Šardic, za kravičkami i za ovečkami. Děti se ani jeden den ve školce nenudí. Každý den je čeká spoustu  zážitků a nového poznání.   A protože se nám v Šardicích blíží hody, náležitě jsme se na ně s dětmi nachystali. Děti si nazdobily slovácké klobůčky a krojovou zástěrku. Taky se seznámily s hodovými písničkami a na naší školkové zahradě si nastrojily krásnou hodovou máju,pod kterou jsme si všichni společně zatancovali. Tak, jak to o hodech bývá. Všechno dění najdete v naší fotogalerii...