Medvídci v květnu

01.06.2018 12:42

Měsíc květen jsme prožili v duchu oslav. Jako první nás čekala oslava ,, Svátku maminek". Děti se zodpovědně a pečlivě na vystoupení chystaly, aby maminkám předvedly to nejlepší, co umí. Snad se jim to podařilo a maminky svým vystoupením zahřály u srdíčka...V měsíci květnu také proběhl v mateřské škole zápis dětí na školní rok 2018/2019.        Za dětmi přijel do školky hudebník se svým představením,,Dětským srdíčkům" Děti si společně zazpívaly, zatancovaly, a taky se zasmály...Povídali jsme si o důležitosti všech profesí, o tom, kde pracuje maminka a tatínek a kde budeme chtít pracovat, až budeme velcí. V rámci tohoto tématu nás navštívil tatínek Emmičky Bábíkové, který pracuje jako POLICISTA v Brně. Děti seznámil s různým nebezpečím a hlavně jim vysvětlil, na co si mají dávat pozor, jak se mají chovat a chránit se, aby se jim nic nestalo.Ukázal dětem policejní uniformu a různé pomůcky, které ve své práci potřebují a používají. Dětem se setkání moc líbilo a tatínkovi moc děkujeme za ochotu. V tématu profese si děti zahrály na cukráře a upekly si výborné šlehačkové cukroví...         Teď už nás čekala oslava ,,Dne dětí" Během celého dopoledne měly děti k dispozici skákací hrad, který si náležitě užily a na zahradě měli pěkně prožité dopoledne se spoustou her a různých činností. Odpoledne už děti čekalo divadélko s pěknou pohádkou ,, O pejskovi a kočičce" ,pasování předškoláků. No a potom už volná zábava a opékání špekáčků.. K dobré náladě přispěla kytara s hezkými písničkami.  Děti taky navštívily fotbalové hřiště,kde pro ně školáci přichystali ,,Dopravní den". Protože bylo venku moc horko,děti přišly tak unavené, že některé usnuly už při obědě. Podívejte do fotogalerie, tam všechno najdete...