Leden 2021 Veverky

29.01.2021 12:41

Měsíc leden jsme začali povídáním o prožitých Vánocích a seznámením dětí s tradicí Tří králů. V lednu nám na pár dnů nasněžilo a zamrzlo. Tohoto pravého zimního počasí jsme ihned využili  ke zkoumání a pokusům se sněhem a ledem. Sledovali jsme jejich vlastnosti v různém prostředí a čistotu po rozpuštění. Počasí nám nahrálo i k plnění tématu ,,Zimní oblečení", které děti velmi bavilo. Také téma ,,Jak plyne čas" bylo pro děti zajímavé, pomáhala nám při tom pohádka O dvanácti měsíčkách." V tématu ,,Lidské tělo" poznávaly děti samy sebe, z čeho jsou vlastně ,,složeni" a jak tělo funguje. Děti postavily nemocnici, záchranku a hra ,,na lékaře" neměla konce. Zimního počasí jsme se snažili využít co nejvíce, děti měly ze sněhu obrovskou radost, nezapomněli jsme nakrmit i ovečky. Kéž by takových zimních dnů bylo více.

Foto naleznete ve Fotogalerii.