Leden 2019 Veverky

25.01.2019 19:45

Leden nám nadělil trochu sněhu, proto jsme toto krásné počasí využili k návštěvě sadu u Špérů, abychom  zjistili, jak se mají naše vybrané stromy v zimě. Samozřejmě jsme si krátce užili i zimních radovánek na sněhu. Také jsme sledovali stopy ve sněhu a určovali, komu asi patří. Povídali jsme si o tradici Tří králů a učili se na ročních obdobích poznávat, jak se měří čas. A protože venku kraluje Zima, je toto roční období naším hlavním tématem k plnění zimních úkolů. Udělali jsme si pokus s ledem - ledové obrázky, pokus se sněhem - není až tak čistý, jak vypadá a pozorovali jsme námrazu. Navštívili jsme šardický kostel, ve kterém jsme si prohlédli Betlém a vyslechli od paní Jany Novotné příběh o Ježíškovi. S Andrejkem a Kubíčkem jsme oslavili  narozeniny. Jejich maminky upekly pro děti výborné moučníky. Moc nám chutnaly! Pořídili jsme si do tříd koše na tříděný odpad a učíme se třídit různé materiály.Povídáme se o ptáčcích a zvířátkách, jak se jim daří v zimním počasí. Ptáčky jsme si vyrobili jako dekoraci na chodbu a pro živé ptáčky jsme připravili krmení, které půjdeme pověsit na stromy, abychom jim trochu přilepšili. Na zahradě jsme našli krásné ptačí hnízdo a jsme moc zvědaví, kdo do něj přiletí, až bude teplo. Poprosili jsme tatínka Haničky Břeňové, který je pan doktor, aby nám přišel povídat o srdíčku. Srdíčka jsme si poslechli a také jsme poslouchali, jak nám ,,žbluňká" v bříšku. Moc se nám to líbilo a moc děkujeme za besedu. Nezapomněli jsme se připavovat do školy a děti byly velmi šikivné při svých hrách a tvoření.

Foto naleznete ve Fotogalerii.