Květen ve třídě Veverek

07.06.2018 13:50

V měsíci květnu jsme se s dětmi chystali na Den Matek. Děti vyrobily maminkám náhrdelníky, přívěsky a dřevěná srdíčka. Povídali jsme si o maminkách-co se dětem na jejich maminkách líbí, co všechno jejich maminky umí, co zvládají a co jim doma pomáhají samy děti. Pantomimicky jsme znázorňovali svoji maminku při některé z jejích činností. Naše týdenní povídání vyvrcholilo zamyšlením se a slibem, který děti daly svým maminkám-v čem by se chtěly polepšit a s jakou další činností chtějí mamince doma pomáhat. Děti se naučily nové říkanky o mamince a taneček na vysoupení ke Dni matek. 

V dalších týdnech jsme se věnovali dopravní výchově a bezpečnosti dětí při pohybu po komunikacích. Prostřednictvím hry a dalších aktivit se děti naučily poznávat některé dopravní značky a řešit základní dopravní situace. Zopakovali jsme si, co jsou to dopravní prostředky, které známe a kde se pohybují. Postavili jsme si auta, autobusy a lodě z kostek a zahráli jsme si na piráty. K dalšímu rozvoji v této oblasti jsme využili naši interaktivní tabuli s programem dopravní výchovy.

V květnu si děti aktivně užily hudebně-divadelní představení "Dětským srdíčkům" a oslavu Maruščiných narozenin. 

Fotografie z května tady: mssardice.rajce.idnes.cz/Veverky_kveten/