Květen v Rybičkách

05.06.2019 19:22

Květen byl bohatý na spoustu událostí a aktivit. Děti se seznámily s profesemi a zaměstnáními, které už v poslední době nejsou tolik obvyklé, jako za časů našich babiček. Zkoušely"ušít šaty" a  poznávaly nářadí a nástroje,které jsou potřebné ke každé profesi.Učily se spolu spolupracovat při stavbě domků a zjistily, že není jednoduché se dohodnout a vytvořit společné dílo. Nakonec se jim to ale podařilo a měly z práce obrovskou radost.Pro maminky jsme nacvičovali módní přehlídku a moc jsme si to všichni užívali. Navštívili jsme statek u Měchurů a povídali si o káčátkách a vodních živočiších, které nám ukázal František. Oslavili jsme Linduščiny narozeniny a zúčastnili se charitativní akce Teribear. Den dětí jsme oslavili na statku u Šnajdrů a ve školce jsme si o dětech na celém světě povídali a seznamovali se se životem v různých zemích Děti si s velkou radostí zahrály na Indiány a nastěhovaly se do indiánského tepee. Konec měsíce byl ve znamení dopravní výchovy, aby děti před prázdninami znaly všechna nebezpečí, která na ně na silnicích čekají a byly na sebe opatrní.