Duben 2021 Veverky

30.04.2021 10:20

Po další nedobrovolné přestávce způsobené epidemií jsme se v půlce dubna vrátili do školky, tentokrát ale pouze nejstarší děti. Ihned jsme se vrhli na procvičování vědomostí a dovedností důležitých pro nástup do ZŠ, pomocí projektu ,,S Rozárkou do školy." Venku se nám otevřelo jaro a hned nám nabídlo oslavu svátku Dne Země. Děti získaly poznatky o tom, co je to ekologie, učily se třídit odpad, což jsme pak využili při sbírání odpadků venku. Tyto děti následně vytřídily do kontejnerů.Navštívili jsme náš oblíbený ranč, kde nám strýc Zdeněk ukázal spoustu domácích zvířátek. Děti byly nadšené. Nasbírali jsme si ovčí rouno, ze kterého se pokusíme vyrobit plstěné obrázky. Samozřejmě jsme si povídali o semínkách, z čeho se skládá rostlina, co potřebuje k růstu, což budeme pozorovat na našem záhonku na zahradě. Podrobněji jsme se seznámili s pampeliškou a udělali si Pampeliškový den. Venku jsme hledali pro pampelišku poklady přírody. Do školky jsme si koupili včelku Bee-boot, didaktickou pomůcku, se kterou se učíme pracovat. Včelička nás bude učit poznávat pravou a levou stranu a spoustu dalších věcí.

A my se všichni těšíme, že snad za námi v květnu přijdou i ostatní děti.

Foto naleznete ve Fotogalerii.