Duben 2019 Veverky

09.05.2019 17:42

A máme tady další jarní měsíc. To nám to ale letí! Měsíc duben je pro naše předškoláky hodně důležitý. Je to měsíc zápisu do ZŠ. Děti se už nemohly dočkat. Paní učitelky ze ZŠ děti moc chválily za to, jak byly šikovné. Mimo zápis jsme opět navštívili  starší kamarády ve škole, kteří nám připravili program v tělocvičně. V rámci projektu o vodě jsme ještě pokračovali s pokusy s vodou a vyrobili jsme si jednoduchou čističku vody. Paní knihovnice Maruška připravila pro děti velmi hezké povídání o knihách v šardické knihovně. Také jsme zažili krásnou jarní vycházku na cyklostezce, kde jsme vyrobenými okýnky pozorovali květiny a broučky. Seznámili jsme se s Kopřivou nachovou, jejíž květy si děti přidaly do polévky. Paní učitelka Petra přinesla dětem ukázat želvu. Najednou tady byly Velikonoce a s nimi tradiční tvoření s rodiči.  Děti se seznámily s tradicí Velikonoc, plnily velikonoční úkoly, tvořily výrobky a se zájmem sledovaly pokusy s vajíčky. Přijel za námi kouzelník, artista a krotitel pejsků v jedné osobě a měl velký úspěch. Po delší době jsme se vydali za hranice Šardic. Autobusem jsme jeli do Hodonína na divadelní představení:,, Dášenka, čili život štěněte."  Divadlo bylo nádherné, krásně provedené a všichni jsme byli moooc spokojeni. S Maxíčkem, Emmičkou, Šimonkem, Mikuláškem a Eliškou jsme oslavili jejich narozeniny.

Foto naleznete ve Fotogalerii.