Červen 2019 Veverky

01.07.2019 19:02

Nastal poslední měsíc ve školním roce. Protože děti po celý rok pilně a se zájmem pracovaly, zvolili jsme si pro tento měsíc už jen volnější program, plný zajímavých akcí. Do našeho koutku přírody jsme si pořídili strašilky, o které se děti velmi rády staraly. Také jsme se zašli k Martínkovi do sadu rozloučit s našimi stromy, které jsme si namalovali. S Ellinkou, Péťou, Tobiáškem a Eliáškem jsme oslavili jejich narozeniny. Děti ze ZŠ nás pozvaly na zahradní slavnost. Měly pro nás připravený zajímavý program z oblasti environmentální výchovy. Vyšlápli jsme si na pěší výlet na šardickou rozhlednu. Děti byly z vycházky nadšené a dlouhou cestu bez problémů zvládly. Zjistili jsme, že v okolí Šardic žije brouk Nosorožík. U cyklostezky jsme si nasbírali květy Bezu černého a připravili si z něho bezinkový sirup. Ještě jednou děti navštívily sad u Špérů, tentokrát nás Martínek pozval na hrášek. Do koutku přírody nám přibyl malý pulec, kterého přivezla paní učitelka Radka. Moc jsme se těšili na výlet do Permonia v Oslavanech, kde se děti pořádně vyřádily. V rámci spolupráce se šardickými myslivci jsme navšívili mokřady v nedalekém lese, kde pro nás připravila krásný program rodina Maradova. Po celý rok jsme se věnovali environmentální výchově. Děti projevovaly zájem o činnosti v přírodě, proto všechny získaly medaili Malý ochranář přírody, kterou si slavnostně přebraly ve stínu stromů školní zahrady. No a školní rok jsme uzavřeli tradičním mlsáním zmrzliny. Všem dětem, které odchází do ZŠ přejeme pohodové prázdniny a radostný nástup do ZŠ. Byly jste děti moc šikovné, hodné, pracovité a bude nám po vás velmi smutno. Krásné prázdniny přejeme i ostatním dětem, se kterými se uvidíme opět po prázdninách.

Foto naleznete ve Fotogalerii.