Březen u nás ve třídě.

28.03.2018 18:37

V březnu jsme pokračovali s poznáváním  lidského těla. Povídali jsme si o tom, že člověk má 5 smyslů: zrak, sluch ,hmat, chuť a čich...Každýz těchto smyslů si na sobě děti vyzkoušely..Těla jsme protáhly v tělocvičně a taky jsme pracovali na interaktivní tabuli.V mateřské škole nás navštívilo velké nafukovací PLANETÁRIUM s pěknými a poučnými pohádkami.A protože děti pohádky milují, určili jsme si jeden týden jako POHÁDKOVÝ..Děti si z domu přinesly svoji nejoblíbenější pohádkovou knížečku, kterou jsme si společně prolistovali a před spinkáním jsme si z nich každý den četli nějakou tu pěknou pohádku.  Zahráli jsme si pohádku BOUDO, BUDKO a upekli si perník z PERNÍKOVÉ CHALOUPKY..V rámci pohádkového týdne , jsme navštívili místní knihovnu, kde si děti měly možnost listovat v knihách, taky se hezky pohrály v hracím koutku,kde pro ně bylo spoustu zajímavých hraček, které ve školce nemají.Protože se blíží svátky jara VELIKONOCE,pomalu se na ně chystáme.Zdobili jsme vajíčka, vyráběli zaječí ouška, učili se velikonoční koledy a zpívali písničku MÁME DOMA ZAJÍČKA.Třídu i šatnu jsme si s dětmi hezky jarně vyzdobili.V úterý 27.3.k nám do MŠ dopoledne přijelo maňáskové divadélko ŠIKULKA s 3 hezkými pohádkami. No a odpoledne jsme se společně s vámi sešli na VELIKONOČNÍM TVOŘIVÉM ODPOLEDNI.Moc vám děkujeme za vaši účast a zájem a přejeme vám krásné svátky plné sluníčka.Snad už se po takové dlouhé zimě dočkáme...Všechno dění najdete zdokumentované ve fotogalerii MŠ ŠARDICE.