Březen 2019 Veverky

01.04.2019 17:58

Březen nás potěšil příchodem jara, proto jsme netrpělivě vyhlíželi první jarní květiny a broučky, kteří se začali vyhřívat na sluníčku. Pro toto pozorování jsme si vyrobili papírová okénka, kterými jarní přírodu pozorujeme. S Justínkou jsme oslavili její narozeniny, děti jí zahrály divadlo o Karkulce. Povídali jsme si o uších, proč jsou pro nás důležité, jak si chránit sluch. Opět nás navštívila p. uč. Pavlínka, která si s dětmi povídala o písmenkách. Také za námi přijela Beruška s programem Hudební kolotoč a učila děti poznávat hudební nástroje. Jeden jsme si vyrobili z papírových krabiček, které jsme naplnili různými materiály a poslouchali zvuky, které vydávaly. Pokračujeme v poznávání a ochraně přírody. Stáváme se strážci vody, odpadků, rostlin, živočichů, hluku a snažíme se každý den udělat pro přírodu něco dobrého. Ten, kdo získá znak všech uvedených strážců, dostane na konci školního roku medaili Malý ochranář přírody. Hodně jsme se tento měsíc věnovali vodě, která měla 22.března svátek.

Foto naleznete ve Fotogalerii.