Březen 2018 ve Veverkách

05.04.2018 12:58

Důležitou součástí vzdělávání našich dětí je "informovat" naše nejmenší o nebezpečích, která jim hrozí. S nástupem jara se děti více pohybují venku, kde jim může hrozit obtěžování od cizích lidí. S dětmi vedeme rozhovor o tom, jak se chránit, předvádíme si konkrétní situace a vybíráme pohádky, ve kterých děti názorně vidí "kdo ubližuje" druhému. Letos si děti vybraly pohádku "O Budulínkovi", kterou si také zahrály. Povídali jsme si také o nebzpečí úrazu, které hrozí doma, například v kuchyni. 

Letos probíhal v naší trídě kurz "Metoda dobrého startu", který je určený pro předškolní děti, kde mohli rodiče vidět své děti při činnostech, které je připravují na vstup do ZŠ. 

Velkou radost nám udělalo představení 3D Planetárium s představením "Příběh tučňáčka". 

V březnu pravidelně navštěvujeme místní knihovnu. Prohlížíme si zde knížky a některé si odnášíme ke čtení do MŠ.

Ve velikonočním týdnu jsme s dětmi nazdobili vajíčka, zasadili ječmínek a hrami a písničkami vítali jaro. Společně s rodiči jsme se sešli v rámci tvořivého odpoledne k výrobě velikonočních zajíčků, kuřátek a zdobení vajíček.

odkaz na fotografie zde: mssardice.rajce.idnes.cz/Veverky_brezen_2018/