Informace o nás

Název: Mateřská škola Šardice, příspěvková organizace, 696 13 Šardice 750

Důvod a způsob založení:

Základní účel zřízení- předškolní vzdělávání dětí

Zřizovatel: Obecní úřad Šardice, 69613 Šardice 601

Organizační struktura:

Mateřská škola Šardice je vesnickou MŠ. V obci je jediná. Do provozu byla uvedena v září roku 1983.

Šardice se nachází v oblasti Moravského Slovácka, jsou zde silně zakořeněny lidové tradice a folklór, které se v obci ctí a udržují. MŠ najdete v klidném prostředí na kopci okraje vesnice. Budova má suterén, přízemí a 1.patro. V suterénu jsou obecní byty se samostatným vchodem. V přízemí a 1. patře se nachází 4 třídy MŠ s příslušenstvím. Každá třída má samostatný vchod z čelní strany budovy. Kapacita MŠ je 100 dětí, průměrný počet zapsaných dětí za posledních 10 let je 66 dětí na jeden školní rok. V mateřské škole se nevaří. Stravu zajišťuje Obecní školní jídelna a do MŠ se dováží. Za budovou se nachází prostorná, environmentální školní zahrada a zároveň dětské hřiště. Okolí mateřské školy poskytuje dětem dostatečný prostor pro pohybové aktivity a pobyt venku.

Naše třídy

Rybičky